Hakkımda

Bir süredir Japonya'da yaşamaktayım ve Japoncamı geliştirme aşamasındayım. Bu blogta, öğrenme aşamasında kullandığım notlarımı, Japon kültürü ve yaşamına dair görüşlerimi, Japonya'nın ilginizi çekebileceğini düşündüğüm yönlerini sizlerle paylaşmayı umuyorum.
Dersleri hazırlarken yerli ve yabancı pek çok kaynaktan yardım alıp karşılaştırmalar yaparak olabildiğince özgün ve kullanışlı bir içerik oluşturmaya çalıştım.

Japonca eğitimine dair yeteri kadar Türkçe kaynağın bulunmaması ve halihazırda varolan bazı kaynaklarda ciddi hatalar ve yanlış yönlendirmelere rastlamam beni bu blogu hazırlamaya iten başlıca nedenler oldu. En sıkıntılı öğrenme aşaması olduğunu düşündüğüm başlangıç seviyesinde karşılaşılabilecek bu çeşit olumsuzluklar, hem zaman çalıyor hem de öğrenmeye olan motivasyonu azaltıyor. Bu sebeple sizlere mümkün olduğunca öz ve azami hata barındıran bir içerik sumayı hedefliyorum. Siteyi hazırlamamdaki diğer bir neden ise, ben de hala öğrenme aşamasında olduğum için, birbirimize destek olarak daha etkili aşama kaydedebileceğimizi düşünmem.

Henüz yeni bir blog olması sebebiyle, imla hataları veya derslerde bazı dilbilgisi hataları bulunabilir. Bu tip hatalarla karşılaştığınız takdirde lütfen beni bilgilendirin. Amacım, sizlere kaliteli, kullanışlı ve olabildiğince hatadan yoksun bir kaynak sunmak. Bana ulaşmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

İsim

Email *

Mesaj*